Hoe pak je dit het best aan?
Het creëren van een brand zorgt voor een identiteit van je bedrijf. En dit gaat veel verder dan het logo en kleurenpalet alleen. Een brand is bedoeld om je merkbekendheid te vergroten en je marketingdoelstellingen te behalen. Een brand zorgt voor een bepaalde waarde van je bedrijf (brand value). Branding is het bouwen aan jouw merk.
Voorafgaand aan de launch van je (nieuwe) brand doorloop je best nog enkele stappen:
Brainstorm
Start met het post-it proces voor je product of dienst.
👉🏻 Waarvoor staat je aanbod?
👉🏻 Wat wil je dat klanten beleven, voelen, ervaren, …
👉🏻 Waarvoor sta je als persoon?
👉🏻 Denk na over de voor- en nadelen, welk probleem los je op…?
Er zijn heel wat denkoefeningen die je kunnen helpen de creatie van je brand een eerste richting aan te geven.


Strategie
Ga dieper in op het bestaan van jouw product/dienst en de doelgroep die je aanspreekt. En ga liefst zo diep mogelijk. Zoek naar de “why” van jou product:
👉🏻 Waarom je doet wat je doet?
👉🏻 Voor wie je het doet?
👉🏻 Welk probleem je oplost voor hen?
👉🏻 Wat je wil dat klanten ervaren door het gebruik ervan?
👉🏻 Wat de belangrijkste eigenschappen zijn?
👉🏻 Wat is de reden van het bestaan voor jouw product of dienst?
Ja, het zijn niet de gemakkelijkste vragen, maar wel boeiend en uiterst noodzakelijk om deze theorie om te zetten naar een visueel aspect. Jouw brand.
Ontwerp
Nu je weet welke richting je uitgaat en waarvoor je bedrijf staat gaan de grafische ontwerpers aan de slag.
Je ontvangt 3 ontwerpen, zogenaamde mock-ups, waarin je een visuele voorstelling krijgt van hoe jouw brand eruit kan zien.
Het juiste ontwerp moet aanvoelen als een tweede huid, het moet perfect aansluiten bij de identiteit van je bedrijf, maar ook perfect aansluit bij jou als zaakvoerder.


Implementatie
Keurde je de nieuwe brand goed?
Dan is het moment aangebroken om al jouw communicatiedragers te ontwikkelen of aan te passen.
Denk maar aan je website, social mediakanalen, visitekaartjes, banners, …
Het is aangeraden om alle zichtbare dragers voor de buitenwereld in één keer te launchen. Oude banners kunnen even wachten t.o.v. een website die dagelijks honderden bezoekers krijgt.